Make your own free website on Tripod.com

2010-2011 Team Olympics

First Marking Period
Gold Medal Team: (Carrots) Cindy, Matthew M, Kelly, Sal, Justin

2010-2011 Team Olympics

Second Marking Period
Gold Medal Team: (Eagles) Cindy, Sage, Hannah, Jordan

2010-2011 Team Olympics

Third Marking Period
Gold Medal Team: (Amethyst) Jordan, Justin, Matthew M, Vicki

2010-2011 Team Olympics

Fourth Marking Period
Gold Medal Individuals: (No Teams) Hannah, Kelly, Gianna, Jordan

2009-2010 Team Olympics

First Marking Period
Gold Medal Team: (Gold) Colette, Davin, Sydney, Dominick R

Second Marking Period
Gold Medal Team: (Teal) Dominick R, Tommy S, Julianna B, Caitlin M

Third Marking Period
Gold Medal Team: (Vikings) Tommy S, Kyle N, Matt P, Vasili M

Fourth Marking Period
Gold Medal Individuals: (No Teams) Kyle N, Julianna B, Davin T

2008-2009 Team Olympics

First Marking Period
Gold Medal Team: (Ruby) Sophia, Dillon, Stephen, Austin, Rachel

Second Marking Period
Gold Medal Team: (Coal) Sophia, Jennifer, Selene, Gabrielle, Vanessa

Third Marking Period
Gold Medal Team: (Pepper) Riley, Austin, Sophia, Kevin T

2007-2008 Team Olympics

First Marking Period
Gold Medal Team: (Jade) Brittney, Alex, Daniel, Adin

Second Marking Period
Gold Medal Team: (Gold) Jimmy, Jack, Adin, Cassie

Third Marking Period
Gold Medal Team: (Peacock) Sam, Cassie, Miranda, Asrita

2006-2007 Olympics

First Marking Period
Gold Medal - Jessica
Silver Medal - Tami
Bronze Medal - Katie, Lillian
Second Marking Period
Gold Medal - Lillian
Silver Medal - Tami
Bronze Medal - David

2005-2006 Olympics

First Marking Period
Gold Medal - June T. (Setter)
Silver Medal - Paige G. (Pug)
Bronze Medal - Liam G. (Akita)
Second Marking Period
Gold Medal - June T. (Setter)
Silver Medal - Gerry C. (Basset Hound)
Bronze Medal - Paige G. (Pug)
Third Marking Period
Gold Medal - Paige (Pug)
Silver Medal - June T. (Setter)
Bronze Medal - Emma C. (Chow)
Fourth Marking Period
Gold Medal - June T. (Setter)
Silver Medal - Kelly M. (Dashund)
Bronze Medal - Sam G. (Dalmatian)

2004-2005 Olympics

First Marking Period
Gold Medal - Alexa S. (Libra)
Gold Medal - Marcelle M. (Draco)
Bronze Medal - Dana L. (Cassiopeia)

Second Marking Period
Gold Medal - Alexa S.(Saturn)
Silver Medal - Marcelle M. (Deimos)
Bronze Medal - Jon M. (Meteor)

Third Marking Period
Gold Medal - Alexa S. (Coral)
Silver Medal - Alex V. (Elk)
Silver Medal - Marcelle M. (Walrus)

Fourth Marking Period
Gold Medal - Kimberly L. (Margaret Corbin)
Gold Medal - Alexa S. (Ethan Allen)
Gold Medal - Nicole D. (John Paul Jones)

2003-2004 Olympics

First Marking Period
Gold Medal - June T (Argentina)
Silver Medal - T.J. (Austria)
Bronze Medal - Ashley B (Italy)
Bronze Medal - Dereck I (Germany)

Second Marking Period
Gold Medal - John J (Iowa)
Silver Medal - Conor R (Oklahoma)
Bronze Medal - T.J. (Illinois)

Third Marking Period
Gold Medal - Adriana P (Paul Revere)
Gold Medal - Sajni D (John Paul Jones)
Bronze Medal - Raj P (George Rogers Clark)

Fourth Marking Period
Gold Medal - Conor R (Mercer County)
Silver Medal - Adriana P (Essex County)
Bronze Medal - Alexa L (Camden County)

2002-2003 Olympics

First Marking Period
Gold Medal-Molly (Hungary)
Silver Medal-Daniel (Turkey)
Bronze Medal-Skyler (South Korea)

Second Marking Period
Gold Medal-Molly (California)
Silver Medal-Skyler (Maine)
Bronze Medal-David (Connecticut)

Third Marking Period
Gold Medal-Molly (Hudson County)
Silver Medal-Bobby (Mercer County)
Bronze Medal-Louis (Passaic County)
Bronze Medal-David (Atlantic County)

Fourth Marking Period
Gold Medal-Kathleen (Phillipsburg)
Gold Medal-Molly (Elizabeth)
Bronze Medal-David (Paterson)

2001-2002 Olympics

First Marking Period
Gold Medal- Tiffany H (Jamaica)
Silver Medal- Eric L (China)
Bronze Medal- Travis O (Canada)

Second Marking Period
Gold Medal- Eric L (Georgia)
Silver Medal- Tiffany H (Montana)
Silver Medal- Michael E (Michigan)

Third Marking Period
Gold Medal- Michael E (Cumberland County)
Silver Medal- Eric L (Union County)
Bronze Medal- Thomas M (Camden County)
Bronze Medal- Ashleigh M (Sussex County)

Fourth Marking Period
Gold Medal- Tiffany H (Seattle)
Silver Medal- Eric L (New York City)
Bronze Medal- Alison G (San Diego)
Bronze medal- Antonio E (Boston)

2000-2001 Olympics

First Marking Period
Gold Medal- Alice (Brazil)
Silver Medal- Samson (Australia)
Bronze Medal- Demetra (Egypt)

Second Marking Period
Gold Medal- Alisha (Massachusetts)
Silver Medal- Seema (Louisiana)
Bronze Medal- Alice (Massachusetts)
Bronze Medal- Jay (Louisiana)

Third Marking Period
Gold Medal- Seema (Indian Mills)
Silver Medal- Demetra (Lake Pine)
Bronze Medal- Alisha (Cape May Point)
Bronze Medal- Samson (Harmony)

Fourth Marking Period
Gold Medal- Demetra (Taurus)
Silver Medal- Andrew (Aquarius)
Bronze Medal- Alice (Lynx)